Nagyon nehéz pályán, de jó időben kezdődött a mérkőzés, amin a legelső perctől kezdve kapujukhoz szegeztuk a hazaiakat. Az első gólra mégis 30 percet kellett varni, mert a hazai portás parádés napot fogott ki. Egy jó beadásra Zsoldos érkezett és fejese a keresztlécrol Beretka elé került és a gólkirály-jelölt nem hibázott: 0-1. A gól még jobban megnyugtatta a mieinket, legjobban Beretkát, aki a felidőig még háromszor mattolta a hazaiak kapusát és így 20 gólnál jár a bajnokságban 14 forduló után. A felidőig még Zsoldos is beköszönt, így a félidőre kialakult a végeredmény is: 0-5. Mindenképp pozitívum, hogy pályára lépett Beke Sándor Ferenc, akinek első hivatalos mérkőzese volt ez a SZVSE-ben.

Újszegedi TC 1913 – Szegedi VSE 0-5 (0-5)
Csongrád Megyei I. osztályú bajnokság, 15. forduló
2020. március 14. (szombat) 14:30
Szeged, Újszegedi Sportpálya
Játékvezető: Kovács Attila, asszisztensek: Minda Gábor és Szabó László
UTC 1913: Mészáros, Fekete K., Nagy-Pál, Péczely, Sós, Tóth, Vincze, Pálinkó, Balogh, Fekete Á., Koncz
Cserék: Fekete Á. helyére Pesti (87′)
Szegedi VSE: Leindler, Kormányos, Vastag, Csamangó, Zsoldos, Fülöp, Pócs D., Pócs T., Szilágyi, Beretka, Hatvani
Cserék: Leindler helyére Beke (56′), Csamangó helyére Mészáros (56′), Beretka helyére Szabó (60′), Kormányos helyére Papp (60′) és Szilágyi helyére Kelemen (64′)
Gólszerzők: Beretka Péter (SZVSE) 30′, 32′, 41′ és 45′ és Zsoldos Ákos (SZVSE) 36′
Sárga lapok: Fülöp Tibor (SZVSE) 43′, Szabó Mihály Dávid (SZVSE) 76′, Sós Máté (UTC) 84′ és Kelemen Balázs (SZVSE) 90′

SZVSE | Írta: Friesz Zsolt