Tegnap késő délután az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre csapata ellen léptünk pályára a békési megyeszékhelyen. Bár a mérkőzést 2-1-es csabai sikerrel végződött, játékosainkra mégis büszkék lehetünk, mert már a mérkőzés elején kezdeményezni tudtunk, sőt a vezetést is megszereztük. Sajnos a második félidőben a Békéscsaba kétszer is eredményes tudott lenni, így a mérkőzés végén ők vonulhattak le boldogabban a pályáról.

A tervezett időponthoz képest 15 perc késéssel kezdődött első felkészülési mérkőzésünk, melyen rögtön a második percben mi jutottunk szöglethez. A beívelés után Busa Bence volt jó helyen és sikerült a labdát a kapu helyezni a labdát, megszerezve ezzel a vezetést csapatunk számára: 0-1. Az 5. percben Szalai beadását sikerült szögletre menteni védőinknek. A 10. percben Beretkának sikerült veszélyeztetni, de a támadásból végül szöglet lett. Három perccel később megint mi tudtunk veszélyeztetni, de végül Uram János magabiztosan fogta a labdát. Egy perccel később jött a Békéscsaba ellentámadása, melynek végén Ilyés tekerte be a labdát veszélyesen, de nem érkezett rá egyetlen csabai támadó sem. A 28. percben a békéscsabai kapus hibázott nagyott, melynek köszönhetően Szabó került hatalmas helyzetbe, de végül a kapu mellé gurított. A következő tíz percben főleg a lila-fehérek dolgoztak ki helyzeteket, de ekkor még gólt nem sikerült szerezni ellenfeleinknek, így a vezetés birtokában mehettek a szegedi játokosok az öltözőbe. A második félidő sajnos számunkra rosszul kezdődött, ugyanis Galacs Erik Gábornak rögtön az első percben sikerült egyenlítenie: 1-1. A 60. perc tájékán Oláh többször is veszélyeztette a szegedi kaput, először maga próbálta befejezni egy támadást, majd a következő támadásnál Galacsnak adott be, aki centikkel lemaradt az átadásról. A 70. percben Paudits szalad el a jobb oldalon, beadására Galacs érkezett, akit a játékvezető ítélete alapján a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelt védőnk. A büntetőt Pantovic végezte el… sajnos sikeresen, megszerezve ezzel  avezetést a Békéscsaba számára: 2-1. Bár próbálkoztunk támadások vezetésével az egyenlítés érdekében, komolyabb helyzetei mégis a csabaiaknak adódott az utolsó 20 percben. Az eredmény azonban már nem változott a hátralévő időben, így első felkészülési mérkőzésünket vereséggel zártuk. Keseregnünk azonban nem kell, hiszen egy NB II-es csapat ellen kaptunk ki NB III-as újoncként minimális különbséggel. Hasznos felkészülési mérkőzésen vagyunk túl.

Békéscsaba 1912 Előre – Szegedi VSE 2-1 (0-1)
Nyári felkészülési mérkőzés
2020. július 3. (péntek) 18:00
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion (230 néző)
Játékvezető: Bálint Attila, asszisztensek: Medovarszki János, Búzás Balázs
Békéscsaba: Uram, Nagy, Bora, Máris, Pongrácz, Király, Hodonicki, Ilyés, Lukács, Szabó, Szalai
Cserék: Czinanó, Kovács, Farkas, Babinyecz, Mészáros, Váradi, Pantovic, Oláh, Galacs, Gránicz, Paudits
Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Szegedi VSE: Leindler, Kormányos, Tóth, Zsoldos, Zana, Pócs D., Csamangó, Busa, Pócs T., Papp, Beretka
Cserék: Zékány, Göncző, Jurcsek, Kelemen V., Farkas, Bakó, Mészáros
Edzők: Budai Bálint, Vágó Attila
Gólszerzők: Busa Bence (SZVSE) 2′, Galacs Erik Gábor (Békéscsaba) 46′, Nikola Pantovic (Békéscsaba) 70′
Sárga lap: Pongrácz Viktor (Békéscsaba) 27′