Bár a mérkőzés legelején sikerült rögtön megszereznünk a vezetést, a találkozó lefújásakor mégsem mi örülhettünk. Egy meglehetősen alacsony színvonalú mérkőzésen végül nagy arányú vereséget szenvedtünk megyebéli ellenlábasunktól, a Hódmezővásárhelytől.

Számunkra optimálisan kezdődött a mérkőzés, hiszen rögtön az első percben szöglethez jutottunk, melynek elvégzése után Dóra Donátnak sikerült a hazai kapuba juttatni a labdát: 0-1. Bár a vezetést sikerült megőriznünk az egész első félidő folyamán, mezőnyfölényre nem tettünk szert és maga a játék is meglehetősen alacsony színvonalon folyt mindkét csapat részéről. A fordulás után a 49. percben egy jobboldali szabadrúgást követően Pleszkán 5 méterről fejjel egyenlíteni tudott: 1-1. Tizenegy perccel később Tapiska vezethette rá a szegedi védelemre a labdát, majd néhány sikeres csel után a rövid felsőbe lőtt: 2-1. Miután a hazaiak megszerezték a vezetést, már nekünk kellett többet kockáztatnunk, mely magában hordozta annak a veszélyét, hogy a HFC játékosai veszélyes kontrákat vezethetnek. Sajnos a mérkőzés végére elfogyott a figyelmünk és két ellentámadás sajnos véglegesen pontott tett a meccs kimenetelére: a 90. percben Bódai Dániel Attila (3-1), majd egy perccel később az első hódmezővásárhelyi gólt szerző Pleszkán volt újból eredményes: 4-1. Ezután az eredmény már nem változott. Egy ekkora arányú vereséget semmiképpen nem érdemeltünk meg a meccs összképe alapján, bár a mutatott játékunk is negatív meglepetésként hathatott mindenki számára, látva a felkészülési mérkőzések során mutatott elszánt küzdő futball után. Ebből a találkozóból mindenképpen tanulnunk kell és kijavítani a hibákat. Az első forduló további mérkőzései: Ferencváros I – Kecskemét 1-0, Honvéd-MFA II – Iváncsa 0-0, Kozármisleny – Paks II 4-4, Taksony – Újpest II 0-1, Körösladány – Majos 5-1, Dabas-Gyón – Monor 0-2, ESMTK – FC Dabas 0-3, Szekszárd – Dunaújváros 2-1, Vác – Rákosmente 1-2.

Hódmezővásárhelyi FC – Szegedi VSE 4-1 (0-1)
NB III Közép csoport, bajnoki mérkőzés, 1. forduló
2020. augusztus 2. (vasárnap) 17:30
Hódmezővásárhely, Hódmezővásárhelyi Városi Stadion
Hódmezővásárhelyi FC: Weszelkovszky, Huszár, Ludánszki, Bódai, Koncz, Katona, Forró, Pleszkán, Bata, Mezei, Orosz
Cserék: Katona helyére Povázsai (46′), Koncz helyére Tapiska (46′) és Huszár helyére Tóth (81′)
Vezetőedző: Szűcs Róbert
Szegedi VSE: Leindler, Kormányos, Csamangó, Zana, Dóra, Tóth, Pócs D., Ondrejó, Fülöp, Busa, Beretka
Cserék: Fülöp helyére Hatvani (60′), Ondrejó helyére Papp (60′) és Pócs D. helyére Göncző (81′)
Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerzők: Dóra Donát János (SZVSE) 1′, Pleszkán Tibor (HFC) 49′ és 91′, Tapiska Géza (HFC) 60′, Bódai Dániel Attila (HFC) 90′
Sárga lapok: Tóth Imre (SZVSE) 32′, Zana Dávid (SZVSE) 39′, Forró Attila (HFC) 46′, Csamangó Tibor (SZVSE) 77′ és Hatvani József (SZVSE) 87′