Hétvégén a Tési Fennsíkon a Keleti Bakonyban, több mint 1000 tájfutó indult az idei első bajnokságon. Szombaton délelőtt a középtáv selejtezőjén lehetett kiharcolni a délutáni döntőbe jutást, ahol kategóriánként a legjobb 24 fő indulhatott. Vasárnap a váltó Bajnokságra került a sor, ahol kategóriánként 3 fő alkotott egy egy váltót.

Szombati napon a SZVSE tájfutói elsősorban a junior kategóriában remekeltek, hiszen Jónás Ferenc magabiztosan lett Magyar Bajnok, míg Szabó Marcell a dobogó harmadik fokára alkotott. Lányoknál, Apró Vivien éppen lemaradva a dobogóról a 4. helyen végzett. Kiemelkedett még az újonc fiúknál Felföldi Tamás, aki a második helyet szerezte meg!

Vasárnapi Váltó OB-n, egy igen látványos versenyt rendeztek a Veszprémiek, hiszen a fennsíkon a sok versenyző mozgását jól lehetett követni. A szegedi utánpótlás ma is kitett magáért, mert 3 csapat is a dobogón végzett Junior Fiúk Bajnokok, a 16 éves fiúk másodikak és a junior lányok harmadik helyen végeztek, de ez mellett még több ponthozó helyen végeztek a csapatok.