Végre megtört a jég és az NB III 10. fordulójában három ponttal távozhattunk a pályára, méghozzá az Újpest FC II ellen. A két gól mellett valószínűleg az volt a döntő, hogy kiegyensúlyozodt higgadt játékot sikerült megvalósítani szinte az egész mérkőzés során.

Rögtön a találkozó elején próbáltuk átvenni az irányítást, ami a 17. percben Göncző találatában csúcsosodott ki: 1-0. A gólörömünk nem tarthatott sokáigm mert Fehér Csanád Levente már meg is zörgette a hálónkat: 1-1. A játékkedvünk a második játékrészben sem lankadt és Beretka Péternek az 59. percben sikerült újból megszerezni a vezetést az SZVSE számára: 2-1. Innentől fogva a legfontosabb célunk az eredmény biztos megtartása volt, mely higgadt játékunknak köszönhetően tökéletes sikerült is. Az lila-fehérek a maradék fél órában már nem tudtak mit kezdeni a védelmünkkel, így maradt a 2-1-es végeredmény, így a Dabas-Gyón elleni mérkőzés után végre sikerült újból megszerezni a három pontot. Győzelmünk mindenképpen megérdemelt volt, mert jól és nagy koncentrációval játszottuk végig az egész meccset.

Szegedi VSE – Újpest FC II 2-1 (1-1)
NB III-as bajnoki mérkőzés, Közép-csoport, 10. forduló
2020. szeptember 13. (vasárnap) 16:30
Mórahalom, Mórahalom Sportcentrum
Játékvezető: Kiss Anikó Tünde, asszisztensek: Molnár Alex és Nagy Márk
Szegedi VSE: Molnár, Kormányos, Csamangó, Papp, Pócs T., Pócs D., Ondrejó, Fülöp, Göncző, Kelemen V., Beretka
Cserék: Papp helyére Zana (63′), Fülöp helyére Dóra (79′) és Beretka helyére Hatvani (79′)
Vezetőedző: Kelemen Balázs
Újpest FC II: Tomori, Kovács, Hajnal, Böndi, Ferkel, Mucsányi, Kálnoki-Kis, Török, Fehér, Szűcs, Lubaki
Cserék: Böndi helyére Kiss (46′), Kovács helyére Forrai (75′) és Lubaki helyére Kenyeres (75′)
Vezetőedző: Mundi Viktor
Gólszerzők: Göncző László (SZVSE) 17′, Fehér Csanád Levente (Újpest II) 19′ és Beretka Péter (SZVSE) 59′
Sárga lap: Ondrejó Tamás (SZVSE) 28′

SZVSE | Írta: Friesz Zsolt