A Csongrád-Csanád megyei I. osztályú felnőtt bajnokság 4. fordulójának nyitómérkőzésén a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként léptünk pályára a Szent Gellért fórumban és sikerült egy igazán izgalmas mérkőzésen 3-3-as döntetlent elérni.

Nagy iramban kezdődött a meccs és számunkra jól, mert rögtön az második támadásunkból gólt szereztünk. Taçi forgatta át a jobb oldalra, ahol Kormányos érkezett és maga elé tette a labdát. Remek beadására hatalmas erővel érkezett Taçi és a bombaerős fejest küldött a léc alá. Pazar találat volt: 0-1.  A félidőben kemény mezőnymunkát végzett mind a két csapat, komolyabb lehetőség nélkül viszont rengeteg belépővel, ami látszott a kiosztott sárga lapok számán is. A második félidőben Taçi előbb egy lesgólt szerzett, majd Csanádi pazar labdájával lépett ki és nem hibázott: 0-2. Úgy tűnt, hogy eldől a meccs: a hazaiakban nem volt meg az átütő erő, egészen Daru beállásáig. A majd két méteres támadó, korábbi NB II-es gólkirály hatalmas erősítés volt a hazaiaknak. Ezután megváltozott a játék képe: védekezésre kényszerültünk és egyre jobban fáradtunk. Az egyik ilyet kihasználva Daru kilépett és a spori szerint csak szabálytalanul tudtuk szerelni, így jöhetett a 11-es. Szűcs lövését Czirják már szinte kivédte bravúrral, de valahogy át csorgott a vonalon: 1-2. Visszajöttek a hazaiak a meccsbe és beszorultunk, de mindenki hősiesen védekezett, pedig percenként jöttek a labdák befelé. Az egyik hazai szöglet után viszont Csamangó óriási sprintet vágott és a kapus mellett is elvíve a labdát gyönyörű gólt szerzett: 1-3. Mindenki úgy gondolta, hogy talán ezzel vége a meccsnek, de pár percre rá egy szöglet Darut találta meg, aki nem hibázott fejjel: 2-3. Megfogta a csapatot a gól és egy újabb támadásból egyenlítettek a hazaiak: 3-3. Ezután akár még a győztes gólt is megszerezhették volna a házigazdák, de elhibázták. Mindenképp örülünk, hogy sikerült pontot csípni az NB II-es játékosokkal megerősített csapat ellen, sőt hajszálon múlt a bravúr. Bánkódni nem szabad, hiszen nagy erőkkel kell készülnünk a jövő heti kupa-meccsre a Csepel ellen.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia II – Szegedi VSE PizzaMonster 3-3 (0-1)
Csongrád-Csanád megyei I. osztályú felnőtt labdarúgó bajnokság, 4. forduló
2021. szeptember 10. (péntek) 16:30
Szeged, Szent Gellért Fórum
Játékvezető: Bálint Dániel, asszisztensek: Minda Gábor és Szabó László
Szeged-Csanád Grosics Akadámia II: Takács, Bokros, Ludánszki, Papp, Farkas, Ábrahám, Szűcs, Holcsik, Veszelka, Bitó, Papp Á.
Cserék: Ábrahám helyére Murár (46′), Veszelka helyére Daru (56′) és Holcsik helyére Csípai (82′)
Vezetőedző: Andorka Péter
Szegedi VSE PizzaMonster: Czirják, Kormányos, Csamangó, Mészáros, Rádai G., Pócs, Fülöp, Kelemen V., Csanádi, Beretka, Taçi
Cserék: Beretka helyére Papp Á.T. (66′) és Csanádi helyére Rádai B. (74′)
Vezetőedző: Paksi Péter
Gólszerzők: Andi Taçi (SZVSE) 5′ és 54′, Szűcs Zsolt (Szeged-Csanád GA) 69′ és 88′, Csamangó Tibor (SZVSE) 82′ és Daru Bence (Szeged-Csanád GA) 87′
Sárga lapok: Mészáros Zoltán (SZVSE) 17′, Ábrahám Balázs (Szeged-Grosics GA) 18′, Ludánszki Bence (Szeged-Csanád GA) 23′, Andi Taçi (SZVSE) 28′, Beretka Péter (SZVSE) 30′, Csanádi István (SZVSE) 51′, Kormányos Kolos (SZVSE) 68′, Murár András (Szeged-Csanád GA) 72′ és Rádai Bálint (SZVSE) 74′

SZVSE | Írta: Friesz Zsolt | Kép forrása: Kelemen Balázs