Hivatalos honlap

LABDARÚGÁS | Csepel-SZVSE 0-1: Újabb hatalmas bravúr a Magyar Kupában

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a Csepel FC vendégeként léptünk pályára Budapesten tegnap délután. Az idei kiírásban ez volt az első alkalom, hogy azonos osztálybéli ellenféllel kellett megküzdenünk a kupában. Könnyű mérkőzésre így sem számíthattunk és ennek megfelelően alakult a meccs is: nagyon meg kellett dolgoznunk a végeredményért…

A hazaiaknál szinte a teljes játékoskeret meglehetősen magas labdarúgókból állt, így eleve nehéz lett volna beívelgetésekre és légi csatákra építeni játékunkat. Már az első félidőben látszott, hogy valószínűleg nem egy sokgólos mérkőzés lesz majd, mert a szinte tökéletesen záró védelmeken eleinte nem sok minden jutott át. Az egész meccsre a hatalmas férfias küzdelem volt jellemző. A második játékrészben mindkét csapat tovább próbálkozott a vezetés megszerzésére, próbáltunk mi is helyzeteket kialakítani, de Czirjáknak is hatalmas brauvúrokat kellett időnként bemutatni. Nagy pozítivumként említhető Papp Ádám Tibor becserélése a 66. percben: a rutinos labdarúgó játéka új színt hozott a mérkőzésbe, sőt a 80. percben döntő szerepe volt a vezető találatunk megszerzésében is, hiszen védőjéről lefordulva parádésan ugratta ki Andi Taçit, aki nem hibázott és higgadtan jutatta a hosszúba a labdát: 0-1. Bár csak közel 10 percet kellett kibírni a vezetés birtokában, a csepeli gárda mindent mozgósított a kiegyelítés elérése érdekében: az utolsó percekben kapunk folyamatos ostrom alatt állt és Czirják kapus hatalmas bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy az eremény már ne változzon. Mindenképpen büszke lehetünk csapatunkra és izgatottan várhatjuk a következő ellebfelünket a MOL Magyar Kupa legjobb 32 csapatának társaságában.

Csepel FC – Szegedi VSE PizzaMonster 0-1 (0-0)
MOL Magyar Kupa-mérkőzés, 3. forduló
2021. augusztus 18. (szombat) 15:00
Budapest, Béke téri Stadion
Játékvezető: Kátai Gábor, Balla Levente és Piskóczi Viktor
Csepel FC: Papp B., Bencze, Mészáros R., Torda, Mészáros L., Vörös, Haraszkó, Takács L., Tolnay, Kristóf, Mohácsik
Cserék: Takács helyére Németh Z. (66′), Vörös helyére Teplán (66′), Bencze helyére Németh Z. (66′), Tolnay helyére Mankó (73′) és Kristóf helyére Gauzer (82′)
Vezetőedző: Takács Krisztián
Szegedi VSE PizzaMonster: Czirják, Kormányos, Csamangó, Mészáros Z., Rádai G., Pócs D., Fülöp, Csanádi, Beretka, Kelemen V., Taçi
Cserék: Beretka helyére Papp Á. (66′) és Csanádi helyére Lőrinc (93′)
Vezetőedző: Paksi Péter
Gólszerző: Andi Taçi (SZVSE) 80′
Sárga lapok: Torda Bence (Csepel) 60′, Andi Taçi (SZVSE) 72′ és Németh Zoltán (Csepel) 88′

SZVSE | Írta: Friesz Zsolt | Kép forrása: Friesz Zsolt